Lockdown po roku – nefunguje, nikdy nefungoval a ani fungovať nemal

(Kit Knightly, off-guardian.org) – Nedávno sme dosiahli prvé výročie lockdownu. Alebo, ako to tu nazývame, najdlhších dvoch týždňov v dejinách. 1 rok. 12 kalendárnych mesiacov. 365 čoraz zničujúcejších dní.

Zapáľte osamelú sviečku na najsmutnejšej narodeninovej torte na svete! Vznikla najdeštruktívnejšia verejná politika storočia a nezdá sa, že by spomaľovala.

 

Je to už dávno, čo sa z „2 týždňov na sploštenie krivky“ stala očividná lož. Niekedy v júli 2020 sa zmenila na chorý vtip. Krivka sa sploštila, zdravotnícky systém (nemocnice) sa zachránil a potlesk bol srdečný a zmysluplný.

… a nič sa tým nezmenilo.

Nebolo to obetovanie sa pre „vyššie dobro“. Nebolo to ťažké rozhodovanie s argumentmi pre a proti. Nešlo o scenár riziká verzus prínosy. „Riziká“ boli v skutočnosti neistoty a „prínosy“ čisto fiktívne.

Pretože lockdowny nefungovali. Je naozaj dôležité si to pamätať.

Celá pandémia je samá lož

Aj vtedy, keď sa upíšete presvedčeniu, že „SARS-CoV-2“ je jedinečná, samostatná entita (čo nie je ani zďaleka dokázané), alebo že je neuveriteľne nebezpečná (čo je dokázateľne nepravdivé), na obmedzenie tejto domnelej hrozby lockdown nezaberal.

Lockdowny nezaberajú.

Nič sa nimi nemení, krivka sa nesplošťuje, počet nakazených neklesá a nedochádza k záchrane životov (práve naopak, ako všetci vidíme).

Dôkazy, počnúc Bieloruskom až po Švédsko, Floridu, Nikaraguu a Tanzániu, sú jasné. Na „Covid“, nech už v skutočnosti znamená čokoľvek, nemajú lockdowny žiadny vplyv.

Nariadiť domáce väzenie celej populácii neprospieva zdraviu verejnosti. V skutočnosti je to (celkom predvídateľne) neuveriteľne kontraproduktívne.

O škodách, spôsobených krachujúcimi podnikmi, obmedzeným prístupom k zdravotnej starostlivosti, odsúvaním liečob a diagnóz, operácií, prehlbovaním depresie, prudko stúpajúcou nezamestnanosťou a hromadnou chudobou, sa toho narozprávalo už viac než dosť.

Škála dôsledkov je nesmierne závažná.

Vlani v októbri povedal Dr. David Nabarro, zvláštny zástupca Svetovej zdravotníckej organizácie pre Covid-19, o lockdownoch toto:

„My vo Svetovej zdravotníckej organizácii nepresadzujeme lockdowny ako hlavný prostriedok zvládania vírusu […] pozrite len, čo sa stalo s priemyslom turizmu… pozrite, čo sa deje s malými farmármi […]

Vyzerá to, že do budúceho roku nám dvojnásobne vzrastie svetová chudoba. Takisto nám možno najmenej dvakrát stúpne detská podvýživa […]. Toto je hrozná, príšerná globálna katastrofa.“

Hrozná, globálna katastrofa, zdvojnásobenie detskej podvýživy

To nespravila pandémia, spravili  to lockdowny. Nikdy nedosiahnu nimi uvádzané ciele. A čo viac, dosiahnuť tie ciele ani nikdy nemienili.

Príliš jemný jazyk v médiách hovorí o „pochybeniach“, „chybách“ či „nekompetentnosti“. Údajní kritici tvrdia, že vláda „spanikárila“ alebo že „reagovala prehnane“. To je nezmysel. Najjednoduchšia, najlacnejšia výhovorka, aká kedy existovala.

„Ups“, hovoria s empatickým pokrčením pliec a falošným úsmevom, „tuším sme to zbabrali!“Nelichotivé, ale lepšie než pravda.

Pretože pravdou je, že vláda sa nemýli, ani nie je vyľakaná či hlúpa… je zlomyseľná. A nečestná. A krutá.

Všetko to utrpenie lockdownu bolo úplne predvídateľné a zavedené zámerne. Z dôvodov, ktoré nemajú nič spoločné s pomocou ľuďom, zato všetko s ich ovládaním.

Za posledných viac než päťdesiatdva týždňov sa stalo viac než zjavné, že agendou lockdownu nie je zdravie verejnosti, ale položenie základov pre „Nový normál“ a „Veľký reset“.

Séria programov určených na úplné podkopanie občianskych slobôd na celom svete, vracajúcich spoločenský progres späť o celé desaťročia (ak nie storočia).

Refeudalizácia spoločnosti, v ktorej si 99% radostne oblieka svoje nevoľnícke haleny „pre ochranu zraniteľných“, zatiaľ čo elita sa dohaduje o cene pravidiel, o ktorých šťastne priznáva, že sa nimi neriadi.

A my všetci máme zničené životy, premárnili sme rok vzácneho času. Kvôli ničomu. Boli ste zavretí na dva týždne, ktoré trvali 365 dní. Kvôli ničomu.

… či skôr, kvôli všetkému. Pretože práve to sa nám snažia vziať. Všetko. A jediný spôsob, ako ich zastaviť, je nedovoliť im to. Jednoducho, odoprieť súhlas. Už viac sa ich nariadeniam nepodriadiť.

Nedovoľme lockdownu dožiť sa druhých narodenín.

Autor: Kit Knightly, Zdroj: off-guardian.org, Spracoval: Badatel.net

Pin It