Zlyhanie vakcín: V Izraeli je Pfizer proti delta variantu účinný len na 39%

 

(Tyler Durden, zerohedge.com) –  Za posledný mesiac je Izrael, najzaočkovanejšia krajina sveta (s najvyšším podielom vakcín typu mRNA), svedkom viac než 30-násobného nárastu pozitívnych testov na covid.

Počet aktívnych infekcií vírusom SARS-CoV-2 v krajine presiahol už desaťtisíc.

Medzitým izraelský minister zdravotníctva, ktorý predtým odhadoval skutočnú účinnosť vakcíny Pfizer proti variantu delta len na 64% (zároveň so stále údajne viac než na 90%-nou účinnosťou v predchádzaní vážnemu ochoreniu a smrti), práve zverejnil nové údaje.

Tie majú ukázať, že hoci je vakcína od spoločnosti Pfizer stále na 88% účinná proti vážnemu priebehu ochorenia, v prevencii nakazenia variantom delta je účinná len na 39%.

O túto inforáciu sa v tvíte podelil Alex Berenson, bývalý novinár NYT, ktorý často písal o vedeckých zisteniach, nepodporujúcich oficiálny naratív o rúškach a vakcínach.

Tiež sa zamyslel sa nad tým, že skutočná účinnosť poskytovanej ochrany proti variantu delta by mohla byť ešte nižšia – možno len 30%.

(Poznámka: Na udelenie podmienečného schválenia na núdzové použitie musí pritom vakcína dosahovať aspoň 50% účinnosť. Ak by sa vakcína Pfizer mala schvaľovať dnes, zrejme by už povolenie na použitie nedostala.)

Zlyhanie vakcín už priznávajú aj média hlavného prúdu

Ešte aj agentúra Bloomberg priznala, že dáta Izraela by „mohli byť chybné, z dôvodu rozličných spôsobov testovania zaočkovaných ľudí verzus tých, ktorí zaočkovaní neboli“, uvádza správa.

„Silne deformované modely vystavenia pri nedávnej epidémii v Izraeli, ktoré sa obmedzujú na konkrétne populačné sektory a lokality“, znamenajú, že analýza nemusí byť schopná brať do úvahy všetky faktory, povedal Ran Balicer, predseda izraelského odborného poradného tímu reakcie na Covid-19.

„Pokúšame sa tento prístup k výskumu doplniť ďalšími, berúc do úvahy ďalšie osobné charakteristiky. Toto si však vyžaduje čas a väčší počet prípadov.“

 

BBG tiež uznala, že dáta „pravdepodobne podporia diskusiu o tom, či by sa mali podávať ďalšie očkovania ľuďom, ktorí už zaočkovaní sú – čo vraj má v pláne požadovať spoločnosť Pfizer…“

Neexistuje dôkaz pre odôvodnenie tretej a ďalších ďalších dávok vakcíny

Dr. Anthony Fauci, FDA aj CDC však povedali, že zatiaľ nie je žiadny dôkaz o nevyhnutnosti tretej „dávky“.

Izrael si už objednal sériu revakcinačných dávok, ktoré má v pláne začať podávať tým najzraniteľnejším pacientom 1. augusta 2021.

Čísla Izraela udávajúce ochranu poskytovanú vakcínami sú oveľa nižšie, než v iných nedávnych štúdiách, vrátane tej, ktorá nedávno vyšla v časopise New England Journal of Medicine.

Podľa nich dve dávky mali poskytujúť 88%-nú ochranu proti variantu delta, spôsobujúc symptomatické ochorenie, pričom poskytujú 94%-nú ochranu proti variantu alfa.

Ukazuje sa však, že skutočná ochrana je oveľa nižšia a stále klesá.

Záver

S ničím z toho si však nerobte starosti. Začiatkom tohto týždňa americký prezident Biden povedal: „Ak ste zaočkovaní, ste v bezpečí.“ Až na to, že nie ste.

Podobne prispatí (alebo hlúpi) sú aj predstavitelia nášho zdravotníctva, ktorí asi nevnímajú správy zo sveta. Naďalej totiž verklikujú tú srandovnú frázu, že vraj „Vakcína je jediná cesta z pandémie“. Až na to, že nie je.

 Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net
Pin It