Tel:+421 903 721 281, mail:datacenter@datacenter.sk

Čo vám lekári o chemoterapii nepovedia

(Dr. Vernon Coleman, Expose News) Pred desiatimi rokmi sa lekári zhodli, že každý tretí človek na svete dostane rakovinu. Dnes nám tí istí lekári hovoria, že už každý druhý človek dostane počas svojho života rakovinu.

V tejto jednoduchej štatistike je kompletný dôkaz, že takzvaná „Vojna proti rakovine“ je úplným zlyhaním. Obrovský multimiliardový rakovinový priemysel pomohol veci zhoršiť a nie zlepšiť.

Sedemnásť druhov rakoviny je dnes medzi mladými ľuďmi oveľa bežnejších ako kedysi. A nie je ťažké pochopiť, prečo rakovinový priemysel zlyháva.

Pod pojmom „priemysel“ mám na mysli výnosné sprisahanie farmaceutických spoločností, charitatívnych organizácií na boj proti rakovine a zdravotníckych zariadení – všetci z nich na svojom „zlyhaní“ veľmi zbohatli.

A zlyhali preto, pretože väčšinu svojho úsilia vložili do výroby chemoterapie – formy „liečby“, ktorá takmer určite zabije viac ľudí, ako zachráni, a malé alebo žiadne úsilie venovali iným formám liečby a prevencie.

Rakovinový priemysel aktuálne míňa stovky miliárd ročne, ale ak by bol posudzovaný podľa reálnych výsledkov, zajtra by skrachoval.

Žiadny lekársky alebo ošetrovateľský časopis sa neodváži recenzovať moju novú knihu (knihu Dr. Vernona Colemana – pozn. redakcie). Žiadna mainstreamová publikácia sa neodváži diskutovať o jej obsahu. Nikto si so mnou nedovolí urobiť rozhovor.

Recenzie mojej knihy budú z veľkej časti pozostávať z jednohviezdičkových recenzií na Amazone, ktoré nie sú sprevádzané žiadnymi skutočnými recenziami – a ktoré budú pravdepodobne pochádzať od robotov pracujúcich pre rakovinový priemysel.

Avšak moja kniha obsahuje dôkazy publikované napríklad v časopise JAMA Oncology, ktoré jasne preukázali, že nevyliečiteľne chorí pacienti s rakovinou skončili horšie, ak dostávali chemoterapiu.

Mnohé štúdie ukazujú, že úmrtnosť medzi pacientmi s rakovinou sa zrýchľuje, keď sa pacientom so zlým zdravotným stavom podáva chemoterapia. Americká spoločnosť klinických onkológov uviedla, že chemoterapia by mala byť obmedzená na relatívne zdravých pacientov, ktorí dokážu odolať jej toxickým účinkom.

Predĺženie prežitia po chemoterapii je medzi 2,5% a 5%. Na druhej strane chemoterapia zabíja veľa tých statočných duší, ktoré chemoterapiu podstúpia.

Toto nie sú moje čísla. Nájdete ich v literatúre. Ak nechcete čítať moju knihu, kľudne siahnite po záplave pro-chemoterapeutickej propagandy. Napriek všetkému onkológovia presadzujú chemoterapiu (niekedy až do bodu donútenia) a novinári a iní sa len uškŕňajú nad pacientmi, ktorí si spravia vlastný výskum, chemoterapiu odmietnu a zvolia si iné typy terapie.

Veľa novinárov a aj nie málo lekárov verí rétorike, že chemoterapia je bezpečná. Prečo sa potom lekárom a zdravotným sestrám vydávajú komplexné krízové ​​postupy, ktoré sa musia dodržiavať v prípade rozliatia chemoterapeutických liekov?

Ak je tá látka nebezpečná, keď sa rozleje na podlahu, čo do pekla potom asi narobí v ľudskom tele?

Problémom je, že toxické vlastnosti chemoterapie na bunky môžu byť smrteľné. Nie sú to len rakovinové bunky, ktoré zomierajú. Novinári sa všeobecne domnievajú, že jediným problémom je vypadávanie vlasov. Ach, keby to bola pravda!

Chemoterapeutické lieky môžu poškodiť kostnú dreň, centrálny nervový systém, tráviaci systém, obličky a močový mechúr. Môže sa vyskytnúť osteoporóza a hormonálne zmeny.

Poškodenie srdca je také časté a také vážne, že mnohí pacienti liečení chemoterapiou zomierajú na srdcové problémy. Tieto úmrtia sa zvyčajne neuvádzajú ako dôsledok chemoterapie. A chemoterapia môže poškodiť aj imunitný systém – presne to, čomu sa chcete vyhnúť, ak bojujete s rakovinou.

V jednom lekárskom časopise som našiel toto: „Zdá sa, že predbežné použitie chemoterapie neovplyvňuje celkový výsledok choroby.“

Akadémia Royal Medical Colleges kritizovala zástancov chemoterapie za to, že vyvolávajú falošné nádeje a spôsobujú viac škody ako úžitku. Zrejme ste prekvapení, že existujú aj ľudia zvnútra rakovinového priemyslu, ktorí sú voči nej kritickí.

 

A ak by vás to zaujímalo, preventívna chemoterapia je celkom iná potvora ako druh chemoterapie, ktorá sa bežne odporúča pacientom s rakovinou.

Prečo vojna proti rakovine skončila neúspechom?

Rakovinový priemysel odmieta hľadať možné vysvetlenia explózie množstva prípadov rakoviny. So zvyšujúcou sa mierou zaočkovanosti sa zvýšili aj počty úmrtí na rakovinu, avšak tvrdenie, že očkovanie môže spôsobovať rakovinu, sa považuje za kacírstvo – a to aj napriek tomu, že očkovacie programy nie sú dostatočne testované.

Nie je ani trochu iróniou, že vlády všade vo svete potichu vyplácajú miliardy ľuďom poškodeným očkovaním, ale verejnoprávna televízia BBC odmieta poskytnúť vysielací priestor každému, kto spochybňuje bezpečnosť očkovania.

Existuje jednoduchý, lacný a ľahko dostupný liek, ktorý dokáže pomôcť pacientom s rakovinou, keď sa užíva vo veľmi nízkej dávke. Nazýva sa aspirín.

V štúdiách zahŕňajúcich milión pacientov s 18 rôznymi druhmi rakoviny asi štvrtina pacientov užívala 75 mg aspirínu denne. Analýza u nich ukázala zníženie úmrtnosti o 21%.

Lekári sa však stále veľmi zdráhajú odporučiť ľuďom profylaktické užívanie aspirínu – napriek jeho preukázanému protizápalovému účinku a užitočnosti pri ochrane pacientov s rakovinou a pacientov náchylných na infarkt.

Malá denná dávka aspirínu je mimoriadne lacná a funguje dobre, no predaj obyčajného, ​​bežného aspirínu neprináša prakticky žiadny zisk, a tak farmaceutické spoločnosti nemajú oň záujem. Medicínsky establišment vždy robí iba to, čo mu farmaceutický priemysel prikáže.

V novembri 2023 uverejnil časopis British Medical Journal článok s názvom „Aspirín a liečba rakoviny: systematické prehľady a metaanalýzy dôkazov pre a proti“ .

Autori (bolo ich desať) dospeli k nasledovnému záveru:

„…vzhľadom na relatívnu bezpečnosť a priaznivé účinky aspirínu sa zdá byť jeho použitie pri rakovine opodstatnené a z etických dôsledkov toho vyplýva, že pacienti s rakovinou by mali byť informovaní o súčasných dôkazoch a povzbudzovaní, aby nastolili túto tému so svojím ošetrovacím tímom.“

Zaujímalo by ma, koľko všeobecných lekárov alebo onkologických oddelení sa obťažovalo kontaktovať svojich onkologických pacientov, aby im oznámili túto dobrú správu? Podľa mňa žiadni.

V novembri 2022 článok Kráľovskej spoločnosti v Londýne dospel k ztomuto áveru:

„Sme presvedčení, že séria štúdií, o ktorých sme informovali – a najmä dôkazy o relatívnej bezpečnosti aspirínu – poskytli dostatočné dôkazy na odôvodnenie odporúčania aspirínu pacientom s rakovinou. Našou úlohou je teraz presvedčiť onkológov, aby preskúmali tieto dôkazy.“

Je smutné, ale to bude pravdepodobne náročný boj, pretože mnohí onkológovia sú neprimerane ovplyvnení farmaceutickým priemyslom, ktorý nevidí žiadnu hodnotu v presviedčaní pacientov, aby užívali aspirín (ktorý je, samozrejme, generický produkt dostupný veľmi lacno).

A nezabudnite, že veľké charitatívne organizácie sú často veľmi úzko prepojené s farmaceutickými spoločnosťami.

Existuje mnoho ďalších vecí, na ktoré by sa onkológovia mali zamerať. Pri rakovine by sa mal aplikovať princíp marginálnych ziskov (tak úspešných v športe).

Výsledky biopsií a skenov by mohli a mali by byť k dispozícii v priebehu niekoľkých minút, a nie týždňov alebo mesiacov. (Jedna žena zomrela po dvoch rokoch čakania na výsledky.)

Existuje bežne dostupný nápoj (káva), ktorý zrejme pomáha niektorým onkologickým pacientom. Strava je nesmierne dôležitá – pričom mliečne výrobky majú zjavne silný vplyv na mieru prežitia pacientov s rakovinou prsníka. A tak by sme mohli pokračovať ďalej.

Záver

Neponúkam magické riešenia. Neobhajujem nejakú divnú, nevyskúšanú alternatívnu terapiu. Som však presvedčený, že si musíme klásť otázky o tom, ako liečime rakovinu, a najmä otázky o používaní chemoterapie.

Žiaľ, mám podozrenie, že v tom zostanem sám. Globálny medicínsky establišment a zvyšok rakovinového priemyslu sa stali veľmi úspešnými v rozdrvení tých, ktorí kladú zložité otázky.

 

Dr. Vernon Coleman, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net