Rúšková mánia stála život malého chlapca, ktorého v škôlke prinútili mať nasadené rúško

(Roger Watson, Conservative Woman) Horšie ako vidieť dojčatá chodiť do škôlky v rúškach, čo bola jedna z najznepokojujúcejších vecí, ktorú som videl v čase povinných rúšok, bolo, že rodičia do nich nútili aj bábätká.

Tie boli z rúšok na tvári zjavne utrápené a zápasili s nimi, aby ich udržali na mieste. Dnes už vieme, že rúška sa deťom mohli stať osudnými. Našťastie táto doba, až na občasné výnimky, už pominula.

Východnú Áziu navštevujem pravidelne. Hoci tam boli rúška vždy bežným javom, pri nedávnej návšteve Hongkongu som videl veľa školákov naďalej zahalených. Dokonca aj veľmi malé deti a bábätká sú často nútené rodičmi nosiť rúška vo vozidlách hromadnej dopravy.

Bolo pre mňa viac ako znepokojujúce čítať správu z Taiwanu, kde podobne ako v iných častiach Ďalekého východu s nadšením prijali povinné zavedenie rúšok, že 11-mesačný chlapec zomrel po tom, čo bol v škôlke prinútený nosiť rúško.

Tragédia vyše rok po skončení pandémie

K incidentu došlo 24. januára 2024 napriek tomu, že na Taiwane boli zrušené povinné rúška v školských zariadeniach pred vyše rokom. Podrobnosti prípadu sú trýznivé, no napriek tomu poučné a ukazujú, aké efektívne bolo vymývanie mozgov počas pandémie, pokiaľ ide o rúška.

„Podľa kamerových záznamov, ktoré videli rodičia, sa incident stal, keď sa chlapec rozrušil a zložil si rúško, načo mu ho učiteľka znova nasadila. V tom momente dieťa prepuklo v plač, v dôsledku ktorého sa pravdepodobne do rúška dostali slzy a hlieny. Tie spôsobili, že sa mu rúško prilepilo na nos a ústa a udusilo ho.

Na videozázname bolo potom vidieť dieťa, ako „zápasí“ a „padá k zemi“. Učiteľka zrejme predpokladala, že sa chlapec vyčerpal a zaspal. To, že nereagoval na podnety, zistila až o 20 minút neskôr, keď prišiel čas presunúť deti do inej miestnosti.“

Medzičasom sa potvrdilo, že dieťa nemalo žiadne srdcové vady, ktoré by mohli zhoršiť jeho zdravotný stav. Zomrelo priamo v dôsledku toho, že bolo prinútené nosiť rúško na tvári. Smrť každého dieťaťa za týchto okolností by bola srdcervúca. K tejto nepredstaviteľnej tragédii sa ešte pridáva dlhoročná snaha jeho rodičov mať dieťa, o ktoré teraz prišli.

Okrem tragédie sú na tomto príbehu zarážajúce ďalšie dve veci:

  1. Absencia akejkoľvek zmienky o smrti v medzinárodných médiách (nenašiel som o nej žiadnu zmienku okrem taiwanských novín).
  2. Pobúrenie, ktoré sa zdá byť zamerané len na skutočnosť, že sa tento incident stal dobe, keď už neboli rúška povinné. Znamená to, že ak by k incidentu došlo počas pandémie, verejnosť by nebola pobúrená?

Ticho v médiách

Závoj ticha médií mimo Taiwanu nie je prekvapivý vzhľadom na úlohu, ktorú médiá zohrali pri podpore nosenia rúšok.

Vo Veľkej Británii noviny Guardian písali, že vláda by mala „dôraznejšie“ vynucovať nosenie rúšok. The New York Times sa zasa nedávno pokúsili zdiskreditovať Cochranovu štúdiu Jeffersona a jeho kolegov, ktorá nepreukázala žiadne dôkazy o účinnosti tvárových masiek v článku s titulkou: „Prečo má veda jasno v tom, že rúška fungujú“.

V Spojených štátoch amerických sa nikdy neodporúčali rúška na tvár deťom do dvoch rokov.

 

Navyše, podľa portálu NPR, ktorý je silným zástancom rúšok, „Svetová zdravotnícka organizácia neodporúča rúška pre deti mladšie ako päť rokov, zatiaľ čo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) ich neodporúča deťom mladším ako 12 rokov“.

(Poznámka: Napriek oficiálnemu neodporúčaniu rúšok orgánom EÚ pre deti do 12 rokov boli na Slovensku povinné v školách od 6 rokov, čo je zločinné! Mikas, Krajčí, Lengvarský a Gröhling musia byť trestne stíhaní!)

Rúškoví maniaci v médiách si pravdepodobne myslia, že žiadne zlé správy o rúškach nie sú povolené, aj keď sa tieto pokrývky dýchacích ciest používali nevhodne. Koniec koncov, podobne ako vakcíny proti Covid-19, aj používanie rúšok bolo vyhlásené za bezpečné, dokonca aj pri „intenzívnom cvičení“, uvádzajú noviny Guardian.

Tvárové pokrývky nie sú ani zďaleka bezpečné. Vieme, že sú škodlivé – dráždia pokožku a zvyšujú hladinu oxidu uhličitého v krvi. Zo sociálneho hľadiska zhoršujú komunikáciu u detí a dokonca existujú silné podozrenia, že môžu brániť správnemu vývoju mozgu.

Väčšina médií hlavného prúdu relativizuje túto tragédiu svojimi komentármi o tom, že škody z nenosenia rúšok prevažujú nad ich možnými rizikami. Ale rúška boli vždy podvodom a náklady na ich obstaranie len vo Veľkej Británii počas rokov covidu boli 252 miliónov libier! Mnohé z nich boli navyše považované za chybné a zostali nevyužité.

Je ťažké pochopiť, s akým nadšením ľudia na Ďalekom východe príjmali povinné rúška a naďalej ich dobrovoľne nosia.

Hongkong aj Taiwan boli v tomto smere drakonické a trvali na nosení rúšok vonku, ako aj na verejných priestranstvách (podobne to robili aj šialenci vo vedení štátu na Slovensku a v Čechách).

Hongkong zrušil povinne rúška až vo februári 2023 a Taiwan v apríli 2023. V Hongkongu boli rúška pre bábätká dostupné. Taiwan dokonca zaviedol politiku povinných rúšok na tvár v centrách starostlivosti o dojčatá (jasliach a škôlkach), ako je to, kde došlo k vyššie uvedenej tragédii.

Záver

Dôkazy o nebezpečenstvách nosenia rúšok a obrovskej hlúposti politikov, ktorí by ich neváhali kedykoľvek znova nariadiť deťom, sú jasné. V súvislosti so smrťou dieťaťa na Taiwane odborník na túto tému, Dr. Peter Gotzsche, povedal:

 „Nútiť ľudí, aby nosili rúška, bolo zlyhaním verejného zdravia a dôvod, prečo stále vedieme diskusiu o rúškach, je ten, že úrady sa odovolávajú na podradné štúdie, aby odôvodnili ich používanie, lebo chceli vyzerať, že niečo robia. V kríze je vždy ťažšie nerobiť nič.“

(Poznámka redakcie: Mnohí politici si týraním ľudí uspokojovali svoje sadistické chúťky, ako napríklad psychopatický zločinec Matovič u nás).

 

Autor: Roger Watson, Zdroj: conservativewoman.co.uk, Spracoval: Badatel.net

 

Pin It